Satış Sözleşmesi

Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda şatış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.

Satış Sözleşmesi

BORA YAYINCILIK DAĞITIM PAZ. SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda Satış Sözleşmesidir.

Madde - 1

Is bu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satısını yaptıı, aşaıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satısı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

Madde - 2

SATICI BILGILERI

BORA YAYINCILIK DAĞITIM PAZ. SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.

Madde - 3

ALICI BILGILERI

Tüm üyeler: BORA YAYINCILIK DAĞITIM PAZ. SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ Firmasının e-ticaret mağazası www.boradagitim.com a üye olup alışveriş yapan tüm alıcılar. (Bundan sonra alıcı veya müşteri olarak anılacaktır).

Madde - 4

SÖZLESME KONUSU VE ÜRÜN BILGILERI:

Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modelii, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Sekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden deişiklik gösterebilmektedir.

Madde - 5

GENEL HÜKÜMLER


18 yaşından küçük kişiler www.boradagitim.com’dan alışveriş yapamaz. www.boradagitim.com çocuklara yönelik ürünler satışa sunmaktadır; ancak bunları yetişkinlere satmaktadır.

www.boradagitim.com’tan Kredi Kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı veya havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Ödemeli gönderi veya posta yoluyla gönderimimiz yoktur.

www.boradagitim.com da tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Fatura, bilahare fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitapta %8, dergide %1, müzik, video, kargo için %18, fiyatlara KDV dahildir.

Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından www.boradagitim.com sorumlu değildir. Hataların düzeltimin de kriter ürünün piyasa fiyatı ve o kategoride veya benzer ürünlerde uygulanan indirim ve fiyat politikası geçerlidir.

Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini yada bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

www.boradagitim.com sattığı ürün için tüm sanal alışveriş siteleri gibi stok tutmamaktadır. Ancak Ürünler diğer sitelerimizde ve perakende satış kısmında sürekli değişiklikler göstermektedir, bu durumda stokta görünüp ancak elimizde bulunmayan ürünlerin tekrardan temin edilmeye çalışılır. Ürün tedariki uzun sürecekse veya piyasada geçerliliğini kaybetmişse gönderilemez, bu durum size mail veya telefon ile bildirilir. Yerine başka ürün almaz iseniz vereceğiniz hesap numarasına nakit olarak aktarılır.

Ürünlerin bulunamama durumunda sadece ürün bedelleri iade edilir. Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları ile www.boradagitim.com’un bir ilgisi yoktur. O yüzden havale ödemelerinizi bankaların Internet şubeleri ve ATM'ler üzerinden yapmanızı öneririz.

Gönderilemeyen ürünlerden dolayı kazandığınız haklar ve kazançlar geçerlidir.

Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı MNG Kargo veya Aras Kargo ile gönderilmektedir. Genelde 2-3 günde teslim edilmektedir. Küçük yerleşim bölgelerine (Mobil) haftanın belli günlerinde teslimat yapıldığından ürünler gecikmeli ve mobil ücreti dahil edilmektedir. Eklenen mobil ücretten www.boradagitim.com’ın bir ilgisi yoktur.

Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda iletişim formu ve info@boradagitim.comadresine e-posta gönderebilirsiniz. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak 0212 451 41 08 numaralı telefona fakslanıp durum info@boradagitim.coma bir e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. www.boradagitim.com, ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

Müşteri tarafından herhangi bir kusur belirtmeksizin paketin teslim alınmaması durumunda paket geri iade olarak gelmektedir. Bu durumda Gidiş-Geliş Kargo ücreti kesilerek kalan ücretin iadesi yapılır

Alıca tarafından verilen hatalı siparişlerden dolayı, ürün değişimi veya iadesi www.boradagitim.com tarafından sakıncalı değilse değişimi yapılabilir. Ancak geliş – gidiş kargo ücretleri alıcıya aittir. Bizim tarafımızdan yapılan hatalardan dolayı kargo, gidiş – geliş ücreti bize aittir. Ancak hatalı ürünün maddi değeri kargo giderlerine değmeyecek bir tutarda ise parası iade edilir. Ürün de size hediye edilir.

Müşteri, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı www.boradagitim.com'a taahhüt eder... Yasal olarak düzenlendiği şekli ile, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Bu tür ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin www.boradagitim.com'a ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV veya buna benzer yasal kesintiler müşteriye iade edilemez.


Madde - 6

CAYMA HAKKI:

Alici, sözlesme konusu ürürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa tesliminden itibaren yedi (7) gün içinde cayma hakkina sahiptir. Cayma hakkinin kullanilabilmesi için bu süre içinde SATICIya faks veya elektronik posta ile bildirimde bulunulmasi ve ürünün 7. madde hükümleri çerçevesinde kullanilmamis ve ambalajinin zarar görmemis olmasi sarttir. Bu hakkin kullanilmasi halinde, 3. kisiye veya Aliciya teslim edilen ürünün SATICIya gönderildigine dair kargo teslim tutanagi örnegi ile satis faturasi aslinin iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulasmasini takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin ALICInin kredi karti hesabina iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde girisimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafindaki aksakliklardan dolayi SATICI sorumlu tutulamaz. Satış faturasinin aslinin gönderilmemesi durumunda katma deger vergisi ve varsa diger yasal yükümlülükler iade edilmez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICIya aittir. Ayrica, niteligi itibariyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanimlik ürünler, kopyalanabilir yazilim ve programlar, hizli bozulan veya son kullanim tarihi geçen ürünler için cayma hakki kullanılamaz. Her türlü yazilim ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, Bilgisayar ve kirtasiye sarf malzemeleri (toner, kartus, serit v.b) ve Hür türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkinin kullanilmasi, ürünün ambalajinin açilmamis, bozulmamis ve ürünün kullanilmamis olmasi sartina baglidir.

Madde - 7

YETKİLİ MAHKEME:

Is bu sözlesmenin uygulanmasinda, Sanayi ve Ticaret Bakanliginca ilan edilen degere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICInin veya SATICInin yerlesim yerindeki TÜKETICI MAHKEMELERI yetkilidir. Siparisin elektronik ortamda onaylanmasi durumunda, ALICI is bu sözlesmenin tüm hükümlerini kabul etmis sayilir

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.